کتابخانه اداری

کتابخانه اداری

کتابخانه ها به منظور های متفاوتی ساخته میشوند و یکی از وسایلی است که در تمام ساختمان های اداری استفاده می شود. گاهی اوقات افراد برای خواندن برخی کتاب ها برنامه ریزی طولانی مدتی انجام می دهند، یا می خواهند به کرات به کتابی خاص مراجعه کنند، اسناد مهم شرکتی را در آن نگه داری نمایند، چند بار کتابی را بخوانند و یا حتی در حاشیه آن کتاب ها مطالبی مرتبط یادداشت کنند. در این مواقع ضروری است برای حفظ بهتر کتاب ها، کتابخانه تهیه شود.

اصول طراحی کتابخانه اداری

کتابخانه اداری را می توان به دیوار نصب کرد و یا در برخی موارد در کنار میز اداری بر روی زمین قرار داد. نحوه ی انتخاب انواع کتابخانه در اداره، کاملا سلیقه ای و به سلیقه مشتری و افرادی که می خواهند از کتابخانه در اداره استفاده کنند، بستگی دارد. یکی از نکاتی که می بایستی در طراحی کتابخانه های اداری، مورد توجه قرار دهیم، مقاومت و استحکام قفسه های کتابخانه ی اداری، برای متحمل شدن وزن های بالا و سنگین می باشد. در برخی از اداره ها در قفسه های کتابخانه اداری، مجسمه، تندیس و لوگوهای مخصوص اداره و خیلی دیگر از اشیاء سنگین گذاشته می شود که در صورت مرغوب نبودن متریال به کار رفته در طراحی کتابخانه های اداری، کتابخانه دچار مشکل می شود و احتمال ریزش قفسه ها بالا می رود.

کتابخانه اداری-1

اغلب کتابخانه هایی که برای شرکت های خصوصی طراحی می شوند، از جنس ام دی اف و دارای درب از جنس شیشه در بالا و درب چوبی در پایین نیز هستند.برای استفاده از کتابخانه در ادارات از کتابخانه های درب دار به همراه قفل استفاده میشود. برخی از کتابخانه ها معمولا کنسول یا ویترین نامیده می شوند. این نوع کتابخانه معمولا استفاده مدیریتی و تشریفاتی دارد. مدیران علاوه بر نگهداری اشیا خصوصی از آن برای نمایش تقدیرنامه ها و لوح های اهدایی استفاده می نمایند.

برای دیدن نوشته هایی که می خواهید، شروع به تایپ کنید.