کاربرد پارتیشن

کاربرد پارتیشن

دیوار جداکننده یا پارتیشن همان طور که از اسمش پیداست برای جداسازی فضاهای مختلف به کار می رود . عملکرد پارتیشن بسیار ساده ، کاربردی و از پیش تعیین شده می باشد . به همین دلیل در محیط های اداری ، مسکونی و دیگر فضاها در تغییر دکوراسیون نقش بسیار مهمی را ایفا می کند . با استفاده از پارتیشن و جداسازی فضاهای مختلف در محیط های اداری می توانید فضای چند کاربری را طراحی نمایید . همانطور که می دانید در گذشته درمحیط های اداری ، برای جداسازی و محصور نمودن فضا از چهار دیوار استفاده میشد . اما امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و سبک زندگی افراد با توجه به اندازه و مساحت فضاها از پارتیشن و چهارچوب های مختلف استفاده می شود .

ساختار و جنس انواع پارتیشن

قابل دیوارهای پارتیشن از جنس مواد مختلفی مانند شیشه، گچ، چوب، فولاد یا آلومینیوم، فلز یا فایبر گلاس ساخته می شود و دیوارهای پارتیشن برای مصارف خاص ممکن است لعاب داده شوند. انواع پارتیشن ممکن است به صورت هدفمند برای مکانی خاص با دکوراسیون کلاسیک یا مدرن و یا کاربری متفاوت طراحی شوند و حتی می توانند در ساختار خود سوراخ، پنجره، درب و غیره برای نصب یراق آلات جهت ایمنی بیشتر داشته باشند. این محصول به صورت تکجداره و دوجداره با طراحی متفاوت جهت کاربرد در انواع فضا با متراژ گوناگون دارای مزایای خاص خود می باشند.

کاربرد پارتیشن در فضاهای مسکونی

  • پارتیشن‌بندی فضای ورودی از فضاهای دیگر
  • پارتیشن‌بندی فضای هال و پذیرایی
  • پارتیشن‌بندی پذیرایی از غذا خوری
  • پنهان کردن قسمت‌های قناس فضا، ستون‌های قرار‌گرفته در مرکز یا فضاهایی با دیوار کج بوسیله پارتیش‌‌بندی
  • پارتیشن‌بندی برای فضاسازی در اتاق خواب‌های بزرگ و تبدیل آن به دو اتاق تو در تو مثلا اتاق کار و فضای کار یا قسمت خواب و فضای تعویض لباس و…
کاربرد پارتیشن-1

پارتیشن‌ها به‌دلیل داشتن طبقات و فرم توخالی خود، نور را از خود عبور میدهند، اما با تعبیه نورهای نقطه‌ای نیز می‌توانند به عنوان یک عنصر دکوراتیو در فضا عمل کنند.