پارتیشن HPL

پارتیشن HPL

پارتیشن HPL

پارتیشن HPL ، پارتیشن سرویس بهداشتی با نام های جدا کننده سرویس بهداشتی HPL، پارتیشن ضد آب ، HPL ضد آب ، ضد مورییانه، ضد بخار آب ، آنتی باکتریال ، ضد اشتعال و مقاوم در مقابل خش خوردگی ، دارای تنوع رنگ ، قیمت مناسب، ماندگاری بالا و … می باشد که از آن در استخرها و در محل هایی که حمله یون کلر و سدیم یا رطوبت بالا وجود دارد پیشنهاد می شود.

پارتیشن HPL

HPL (اچ پی ال) مخففHigh Pressure Laminate ورق هایی است با روکش طرح چوب یا طرح های متنوع دیگر، HPL (اچ پی ال) از ترکیب لایه های سلولزی و رزین های فنولیک به وجود می آید که پس از قرار گرفتن در دمای بالای145 C و فشار 300 bar تبدیل به صفحات محکمی می شود . لایه های رنگی و ملامینه سطح نهایی ( اچ پی ال با طرح های متنوع رنگی وطرح چوب) را می پوشانند . دوام و مقاومت شیمیایی بالا وچسبندگی سریع و پایدار رزین های مصرفی موجب پیوند ناگسستنی لایه های مختلف پانل می گردد .

HPL (اچ پی ال با طرح های متنوع رنگی وطرح چوب) پانل تزئینی است که کاربرد وسیعی در زمینه های گوناگون دارد و در ابعاد مختلف و ضخامت های متنوع موجود است . به طور معمول برای پوشش داخلی و خارجی ساختمان از ورق هایی با ضخامت6-8-12 mm استفاده می گردد .پارتیشن های hpl میتواند به عوان پارتیشن اداری نیز مورد استفاده قرار گیرد.

ابعاد ؛ ضخامت و سهم بازار

ضخامت این نوع پانل می تواند ٣ ، ٥ ، ٨ ، ١٢ میلیمتر و یا بیشتر باشد اما جهت استفاده در طراحی نمای خارجی ضخامت های ٦ و ٨ میلیمتر توصیه می گردد؛ همچنین طول و عرض استاندارد بین المللی آن ٣٠٥٠١٣٠٠ و ٢٨٠٠١٣٠٠ میلیمتر بوده؛ اما با ابعاد دیگر هم در ایران تولید و وارد میشود.

صفحات HPL کاربرد وسیعی در زمینه های گوناگون دارد. در حال حاضر استفاده
از ورق هائی با ضخامت ۱۰-۶ میلی متر برای پوشش های داخلی و خارجی
ساختمان ها معمول است. تنوع بسیار مناسب در طرح و رنگ این پارتییشن های
ضد آب می تواند جایگزین مصالح دیگری همچون چوب و ورق های کامپوزیت
آلومینیوم در طراحی نما باشد. اما قیمت تمام شده، شیوه های نصب صفحات
HPL و اخیرا ” عدم استفاده از ضخامت مناسب در نمای خارجی باعث شده
که امروزه استفاده از اچ پی ال تنها در پروژه های خاص صورت گیرد.

پارتیشن HPL

رزین های به کار برده شده در این رزین ها با پایداری و مقاومت شیمیایی بالایی که دارند موجب چسبندگی، پیوند پایدار و برگشت ناپذیر لایه های مختلف به کار گرفته شده در ورق های اچ پی ال (HPL) می شوند. به همین دلیل اثرات مختلف جوی، کمتر تأثیری روی این ورق ها داشته و باعث کاهش کیفیت آنها با گذشت زمان نمی شوند.

درب و پارتیشن HPL مخصوص سرویس بهداشتی و رختکن

این نوع کابین ها جهت ایجاد فضای مناسب در کابین و درب سرویس بهداشتی، حمام و رختکن های عمومی طراحی شده اند. با استفاده از ورق های HPL به عنوان صفحات جدا کننده و درب ها و همچنین اتصالات آلومینیومی با طراحی ویژه، محصولی مقاوم و زیبا با کارایی بالا به وجود می آید. این سرویس ها سالهای متمادی قابل استفاده خواهند بود. پارتیشن HPL، در برابر ضربه، فرسایش، تغییر فرم، پوسیدگی و خوردگی در دراز مدت مقام است. این نوع از پارتیشن ها ضد اشتعال و در برابر آتش مقاوم بوده همچنین ضدآب بوده و در مجاورت آب و رطوبت تاثیرناپذیر هستند.

از جمله مزایا و کاربرد های پارتیشن HPL

 

  • جدا کننده سرویس بهداشتی
  • پارتیشن سرویس بهداشتی، پارتیشن توالت
  • رختکن استخر ضد آب
  • کمد استخری ضد آب
  • دیوار پوش HPL
  • لاکر استخر ( pool’s locker)
  • پارتیشن های سرویس بهداشتی تمام HPL
  • رختکن تمام HPL
  • دیوار پوش
برای دیدن نوشته هایی که می خواهید، شروع به تایپ کنید.