مبلمان اداری ارگونومی

193
0
24 فوریه 2020
0

یکی از مهمترین مسائلی که در شرکت‏ها و مراکز اداری حائز اهمیت است سلامت کارکنان است تا در سایه بهداشت و ایمنی به وظایف محوله خود بپردازند.توجه به این موضوع در ارگونومیک بودن مبلمان اداری خلاصه می شود. در خرید مبلمان اداری می بایست به استاندارد بودن و ارگونومیک بودن آن توجه کرد.

این ویژگی‏ها در سلامت کارکنان نقش بسزایی دارد در انتخاب یک مبلمان اداری بیشتر به رنگ، مدل، قیمت و شکل آن توجه می‏شود در حالی که سلامت مبلمان اداری یا به طور صحیح تر ارگونومی مبلمان اداری، یکی از مهمترین عواملی است که شاید در نظر گرفته نشود.

به طور کلی مجموعه اصولی که ذیل آن مبلمان اداری با اصول ارگونومیک و استاندارد طراحی و ساخته می شود تا با فیزیک بدنی انسان سازگار باشد اصول ارگونومیک مبلمان اداری گفته می شود. مبلمان اداری شامل میزهای مدیریتی ، صندلی ، میز کنفرانس ، میزهای کارمندی می شود که بایستی اصول ارگونومیک در آن رعایت شود.

در صورت عدم ارگونومیک بودن مبلمان اداری و استاندارد نبودن آن ممکن است مشکلاتی از قبیل کمر درد ، درد در ستون فقرات ، ناراحتی چشم ، مشکلات کتف و … رخ دهد .

 

ارگونومی چیست ؟

ارگونومی بعنوان رشته‌ای از علوم که به دست آوردن بهترین ارتباط میان انسان و محیط (کار و زندگی) هدف اصلی آن است، تعریف می‌شود. ارگونومی با ارزیابی قابلیت‌ها و محدودیت‌های انسان (بیومکانیک و آنتروپومتری)، استرس‌های کاری و محیطی (فیزیولوژی‌کار و روان‌شناسی صنعتی)، نیروهای استاتیک و دینامیک روی بدن انسان (بیومکانیک)، خستگی (فیزیولوژی کار و روان‌شناسی صنعتی) و طراحی ایستگاه کاری و ابزارها (آنتروپومتری و مهندسی) سر‌و‌کار دارد. بنابراین ارگونومی از علوم بسیاری تشکیل یافته است.

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد :   پارتیشن HPL

 

تعریف مبلمان اداری ارگونومی

مبلمان اداری ارگونومیک در واقع به محصولاتی اطلاق میشود که در طراحی و تولید آن اصول ارگونومی تناسب بدن بدرستی رعایت شده باشند و مطابق با اصول و استاندارد ابعادی بدن افراد جامعه کار طراحی و تولید آن انجام شده باشد.

 

 

ergonomic-office-chairs

مطالب مرتبط

مبلمان اداری و تاثیر آن در جذب مشتری

Post Views: 107

تاثیر مبلمان اداری در ذهن مراجعین

Post Views: 99

نکات ایمنی مبلمان اداری

Post Views: 73

مبلمان اداری و ارگونومی

Post Views: 99

مبلمان اداری بانک

Post Views: 128

میز مدیریت ایده آل

Post Views: 91

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*