صنعت مبلمان اداری

340
0
12 اکتبر 2019
2

صنعت مبلمان اداری طیف وسیعی از محصولات را شامل می‌شود، مبل، میز، کشوها، فایل‌ها، پارتیشن‌بندی، صندلی و به طور کلی هر چیزی که به فضای اداری مربوط شود

 

در حیطه این تجارت می‌تواند قرار بگیرد. با افزایش ادارات در سراسر جهان، تقاضای زیادی برای طراحی زیبا و منحصر به فرد این اماکن به‌وجود آمده و در نتیجه صنعت مبلمان اداری به صورتی جداگانه در عرصه تجارت مبلمان جهان شروع به فعالیت کرده و در حال حاضر نیز تقاضای زیادی برای محصولات آن در جهان وجود دارد. از سویی دیگر تنوع محصولات و ارائه طراحی و ترکیبات مدرن و جدید نیز از دلایل رشد این صنعت است که در سال‌های اخیر از سوی تولیدکنندگان این صنعت انجام شده است.

صنعت مبلمان اداری

بزرگ‌ترین صادرکنندگان مبلمان اداری

تجارت مبلمان اداری در سال‌های اخیر در کشورهای پیشرفته که درآمدهای بالایی داشته‌اند، رشد بیشتری داشته است چین، آلمان، کانادا، ایتالیا، ایالات متحده آمریکا و سوئد از صادرکنندگان اصلی محصولات مربوط به مبلمان اداری محسوب می‌شوند که ۵۴درصد از صادرات این صنعت را به خود اختصاص داده‌اند؛ اگرچه این حجم از صادرات هنوز هم قابل توجه است اما نسبت به حدود یک دهه قبل یعنی سال ۲۰۰۵ کاهش قابل توجهی یافته است؛ چراکه میزان صادرات در آن سال در کشورهای مذکور ۷۴درصد بوده است، بنابراین می‌توان گفت در سال‌های اخیر کشورهایی با درآمد کمتر نیز وارد این صنعت شده و توانستند بخشی از صادرات جهانی آن را بر عهده بگیرند، به‌طوری‌که سهم کشورهای متوسط و کم‌درآمد از صادرات این صنعت افزایش یافته و از ۲۸درصد به ۴۶درصد رسیده است.

چشم‌انداز این صنعت تا ۲۰۲۰

با توجه به تقاضای بالایی که در جامعه جهانی نسبت به مبلمان‌ محیط‌های اداری وجود دارد و اهمیت دادن به طراحی و رنگ‌بندی آنها، انتظار می‌رود در سال‌های آینده رشد خوبی را در این صنعت شاهد باشیم، به‌طوری‌که طبق آمارهای موجود بازار جهانی مبلمان اداری تا سال ۲۰۲۰ با نرخ رشد بیش از ۵درصد به رشد خود ادامه خواهد داد.

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد :   تفاوت مبلمان اداری مدرن و کلاسیک

از طرفی نگرانی‌های مربوط به محیط زیست نیز به این صنعت وارد و باعث شده است حجم تقاضا برای محصولاتی که بیشترین سازگاری را با محیط‌زیست دارند بالاتر رود، به‌طوری‌که عده زیادی از تولیدکنندگان در پی یافتن فناوری‌های سبز در زمینه تولید مبلمان اداری هستند. همچنین یکی دیگر از علل بالا رفتن تقاضا برای مبلمان اداری، افزایش کارآفرینی در سال‌های اخیر است که بسیاری از محیط‌های منازل را تبدیل به محیط‌های کاری کرده است و فعالیت‌های تجاری که در منازل صورت می‌گیرد، باعث شکل گرفتن ساختاری اداری در آنها شده و حجم تقاضا برای این صنعت را بالاتر بوده است.

صندلی بیشترین سهم را در صنعت مبلمان اداری دارد

همان‌گونه که گفته شد محصولات صنعت مبلمان اداری طیف متنوعی داشته و شامل کشوهای دیواری، فایل‌ها، میز کامپیوتر، میزهای کنفرانس، صندلی، پارتیشن‌بندی و… می‌شوند. طبق آمارهای گرفته شده بیشترین سهم این محصولات از آن صندلی‌های اداری است، به‌طوری‌که که در سال ۲۰۱۵ یک‌سوم از این صنعت را به خود اختصاص داده بود و انتظار می‌رود که تا سال ۲۰۲۰ نیز به رهبری خود در این صنعت ادامه دهد، خصوصا افزایش فضاهای اداری و افزایش نوآوری در محصولات باعث در نظر گرفتن راحتی کارمندان با توجه به اصول مبلمان اداری ارگونومیک و راحتی استفاده از صندلی‌های اداری شده است، به‌گونه‌ای که با کمترین میزان آسیب ارائه می‌شوند.

بزرگ‌ترین بازار: آمریکای شمالی

از لحاظ جغرافیایی آمریکای شمالی در سال ۲۰۱۵ با داشتن ۴۰درصد از سهم بازار جهانی مبلمان بزرگ‌ترین بازار این صنعت به شمار رفته و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۰ نیز به رهبری خود در این بازار ادامه دهد که در این میان رشد فضاهای تجاری و افزایش کارمندان از دلایل رشد این بازار است. آمریکای شمالی شامل ایالات متحده آمریکا، مکزیک، کانادا، برمودا و گرینلد است و در میان آنها، ایالات متحده آمریکا و کانادا بزرگ‌ترین واردکنندگان صنعت مبلمان در آمریکای شمالی به‌شمار می‌روند.

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد :   استاندارد چیدمان اداری

کمپانی هرمان میلر و فروش آنلاین

از جمله شرکت‌های مشهور و مهم تولیدکننده مبلمان اداری، کمپانی هرمان میلر در آمریکا است که از نظر طراحی و ارائه مدل‌های مدرن، از پیشگامان این صنعت به‌شمار می‌رود، این شرکت با داشتن درآمد خالصی بیش از ۹۸میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ از تولیدکنندگان موفق این صنعت محسوب می‌شود و خصوصا در سال‌های اخیر با رشد فروش آنلاین در شبکه‌های مجازی، در این فضا نیز وارد شده و بخشی از محصولات خود را از این طریق به دست مصرف‌کنندگان می‌رساند، ارائه کاتالوگ‌های دیجیتال، پاسخگویی در همه ساعات روز و دسترسی آسان به محصولات این شرکت از مزایایی است که شرکت‌های فروش آنلاین برای مشتریان ارائه داده و باعث جذب بیشتر آنها شده‌اند.

 

مبلمان اداری و تاثیر آن در جذب مشتری

Post Views: 326

پارتیشن بندی اداری چیست و روال انجام آن چگونه است

Post Views: 214

پارتیشن اداری ارزان

Post Views: 205

پارتیشن ام دی اف چیست ؟

Post Views: 180

پارتیشن اداری بهبرد

Post Views: 774

فواید پارتیشن اداری ریلی

Post Views: 245

موارد استفاده از پارتیشن متحرک

Post Views: 189

پارتیشن بهبرد

Post Views: 2,717

کاربرد رنگ در پارتیشن اداری

Post Views: 186

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*