صنعت مبلمان اداری

صنعت مبلمان اداری طیف وسیعی از محصولات را شامل می‌شود، مبل، میز، کشوها، فایل‌ها، پارتیشن‌بندی، صندلی و به طور کلی هر چیزی که به فضای اداری مربوط شود

 

در حیطه این تجارت می‌تواند قرار بگیرد. با افزایش ادارات در سراسر جهان، تقاضای زیادی برای طراحی زیبا و منحصر به فرد این اماکن به‌وجود آمده و در نتیجه صنعت مبلمان اداری به صورتی جداگانه در عرصه تجارت مبلمان جهان شروع به فعالیت کرده و در حال حاضر نیز تقاضای زیادی برای محصولات آن در جهان وجود دارد. از سویی دیگر تنوع محصولات و ارائه طراحی و ترکیبات مدرن و جدید نیز از دلایل رشد این صنعت است که در سال‌های اخیر از سوی تولیدکنندگان این صنعت انجام شده است.

صنعت مبلمان اداری

بزرگ‌ترین صادرکنندگان مبلمان اداری

تجارت مبلمان اداری در سال‌های اخیر در کشورهای پیشرفته که درآمدهای بالایی داشته‌اند، رشد بیشتری داشته است چین، آلمان، کانادا، ایتالیا، ایالات متحده آمریکا و سوئد از صادرکنندگان اصلی محصولات مربوط به مبلمان اداری محسوب می‌شوند که 54درصد از صادرات این صنعت را به خود اختصاص داده‌اند؛ اگرچه این حجم از صادرات هنوز هم قابل توجه است اما نسبت به حدود یک دهه قبل یعنی سال 2005 کاهش قابل توجهی یافته است؛ چراکه میزان صادرات در آن سال در کشورهای مذکور 74درصد بوده است، بنابراین می‌توان گفت در سال‌های اخیر کشورهایی با درآمد کمتر نیز وارد این صنعت شده و توانستند بخشی از صادرات جهانی آن را بر عهده بگیرند، به‌طوری‌که سهم کشورهای متوسط و کم‌درآمد از صادرات این صنعت افزایش یافته و از 28درصد به 46درصد رسیده است.

چشم‌انداز این صنعت تا 2020

با توجه به تقاضای بالایی که در جامعه جهانی نسبت به مبلمان‌ محیط‌های اداری وجود دارد و اهمیت دادن به طراحی و رنگ‌بندی آنها، انتظار می‌رود در سال‌های آینده رشد خوبی را در این صنعت شاهد باشیم، به‌طوری‌که طبق آمارهای موجود بازار جهانی مبلمان اداری تا سال 2020 با نرخ رشد بیش از 5درصد به رشد خود ادامه خواهد داد.

از طرفی نگرانی‌های مربوط به محیط زیست نیز به این صنعت وارد و باعث شده است حجم تقاضا برای محصولاتی که بیشترین سازگاری را با محیط‌زیست دارند بالاتر رود، به‌طوری‌که عده زیادی از تولیدکنندگان در پی یافتن فناوری‌های سبز در زمینه تولید مبلمان اداری هستند. همچنین یکی دیگر از علل بالا رفتن تقاضا برای مبلمان اداری، افزایش کارآفرینی در سال‌های اخیر است که بسیاری از محیط‌های منازل را تبدیل به محیط‌های کاری کرده است و فعالیت‌های تجاری که در منازل صورت می‌گیرد، باعث شکل گرفتن ساختاری اداری در آنها شده و حجم تقاضا برای این صنعت را بالاتر بوده است.

صندلی بیشترین سهم را در صنعت مبلمان اداری دارد

همان‌گونه که گفته شد محصولات صنعت مبلمان اداری طیف متنوعی داشته و شامل کشوهای دیواری، فایل‌ها، میز کامپیوتر، میزهای کنفرانس، صندلی، پارتیشن‌بندی و… می‌شوند. طبق آمارهای گرفته شده بیشترین سهم این محصولات از آن صندلی‌های اداری است، به‌طوری‌که که در سال 2015 یک‌سوم از این صنعت را به خود اختصاص داده بود و انتظار می‌رود که تا سال 2020 نیز به رهبری خود در این صنعت ادامه دهد، خصوصا افزایش فضاهای اداری و افزایش نوآوری در محصولات باعث در نظر گرفتن راحتی کارمندان با توجه به اصول مبلمان اداری ارگونومیک و راحتی استفاده از صندلی‌های اداری شده است، به‌گونه‌ای که با کمترین میزان آسیب ارائه می‌شوند.

بزرگ‌ترین بازار: آمریکای شمالی

از لحاظ جغرافیایی آمریکای شمالی در سال 2015 با داشتن 40درصد از سهم بازار جهانی مبلمان بزرگ‌ترین بازار این صنعت به شمار رفته و انتظار می‌رود تا سال 2020 نیز به رهبری خود در این بازار ادامه دهد که در این میان رشد فضاهای تجاری و افزایش کارمندان از دلایل رشد این بازار است. آمریکای شمالی شامل ایالات متحده آمریکا، مکزیک، کانادا، برمودا و گرینلد است و در میان آنها، ایالات متحده آمریکا و کانادا بزرگ‌ترین واردکنندگان صنعت مبلمان در آمریکای شمالی به‌شمار می‌روند.

کمپانی هرمان میلر و فروش آنلاین

از جمله شرکت‌های مشهور و مهم تولیدکننده مبلمان اداری، کمپانی هرمان میلر در آمریکا است که از نظر طراحی و ارائه مدل‌های مدرن، از پیشگامان این صنعت به‌شمار می‌رود، این شرکت با داشتن درآمد خالصی بیش از 98میلیون دلار در سال 2015 از تولیدکنندگان موفق این صنعت محسوب می‌شود و خصوصا در سال‌های اخیر با رشد فروش آنلاین در شبکه‌های مجازی، در این فضا نیز وارد شده و بخشی از محصولات خود را از این طریق به دست مصرف‌کنندگان می‌رساند، ارائه کاتالوگ‌های دیجیتال، پاسخگویی در همه ساعات روز و دسترسی آسان به محصولات این شرکت از مزایایی است که شرکت‌های فروش آنلاین برای مشتریان ارائه داده و باعث جذب بیشتر آنها شده‌اند.

 

 

 

پارتیشن اداری چوبی

پارتیشن اداری چوبی پارتیشن اداری چوبی کاربرد اصلی پارتیشن های اداری چوبیجدا کردن فضاهای مختلف از یکدیگر است . در

انواع پارتیشن دوجداره

انواع پاریتشن دوجداره انواع پارتیشن دوجداره و آگاهی از شناخت آن می تواند در انتخاب ما برای برخورداری از یک

مشخصات استاندارد میز مدیریت

امروزه در همه ادارات و سازمان ها از انواع و مدل های مختلف میز های اداری و میزهای مدیریت استفاده

برای دیدن نوشته هایی که می خواهید، شروع به تایپ کنید.