سکوبندی آزمایشگاهی

سکوبندی

ایجاد سکوهایی با دوام، زیبا و خوش ساخت فضای آزمایشگاه را برای کارکنان مناسب تر می کند. بهره وری افزایش می یابد و سطح کیفی و کمی خدمات آزمایشگاهی ارائه شده ارتقا پیدا می کند. سکوبندی در تمام آزمایشگاه ها وجود دارد و در واقع بخش بسیار مهمی از هر آزمایشگاه است. سکوبندی آزمایشگاه در واقع میز های بزرگی هستند که کلیه ی آزمایش ها بر روی آن ها انجام می شود.

سکوبندی آزمایشگاهی

سکوبندی آزمایشگاهی عبارتست از آماده کردن فضایی مناسب برای چینش دستگاه ها ملزومات و تجهیزات آزمایشگاهی. در کلامی ساده، به مجموعه کابینت بندی ها و میزهای کاری که در هر آزمایشگاه وجود دارد سکوبندی گفته می شود. توجه به ایمنی و رعایت اصول فنی در حین سکوبندی امری واجب است اما نباید زیبایی طراحی و ایجاد محیطی شیک و آرام برای پژوهش را در سایه مسائل فنی نادیده گرفت.

سکوبندی

به همین دلیل مهم است که سکوبندی آزمایشگاه روکش داشته باشند و در مقابل فرسایش و مواد آزمایشگاهی مقاوم باشند. علاوه بر این، متریال به کار رفته باید در مقابل آتش نیز مقاوم باشد تا در صورت وقوع آتش سوزی آسیب نبیند. سکوبندی آزمایشگاهی در تعریف به معنای استفاده از کالا هایی برای کمک به انجام آزمایش های مختلف در محیط آزمایشگاهی است که بتوانند در همان حین نسبت به مشکلات محیط کار آزمایشگاهی از خود استقامت نشان دهند.

سکوبندی آزمایشگاهی

مشخصات فنی سکوبندی آزمایشگاهی

  • استفاده از پروفیل 30×50 در فریم شاسی جهت استحکام بیشتر
  • پوشش رنگ الکترو استاتیک در سطوح فلزی فریم سکوبندی
  • استفاده از بهترین مواد خارجی در ساخت بدنه سکوها
  • استفاده از یراق آلات مرغوب خارجی آزمایشگاه
  • بهره گیری مناسب از عناصر بصری به منظور زیبا سازی
  • تنوع در جنس رویه سکوهای آزمایشگاهی بنا به نیاز و مدیریت هزینه آزمایشگاه (سرامیک‌ها، گرانیت خارجی، گرانیت ایرانی و استیل و … )

کاربردهای سکوبندی در آزمایشگاه

  1. ایجاد ایستگاه کار برای کاربران
  2. ایجاد فضای نگهداری برای مواد شیمیایی
  3. ایجاد فضا برای قرار دادن تجهیزات و دستگاه ها
  4. ایجاد کانال هاي خاص برای تعبیه تاسیساتو دریچه های دسترسی

سکوبندی آزمایشگاهی

برای دیدن نوشته هایی که می خواهید، شروع به تایپ کنید.