رفع پرتی فضا در طراحی پارتیشن اداری

رفع پرتی فضا در طراحی پارتیشن اداری

پارتیشن‌های اداری یا همان دیوارهای جداکننده می‌توانند به ما کمک کنند فضا کاربرد بهینه‌تری داشته باشد. در ادارات و محل‌های کاری گاهی باید بتوانیم فضاها را منعطف‌تر کنیم و در زمان‌های مختلف این امکان را داشته باشیم که از فضا به صورت‌های مختلف استفاده کنیم. در این مقاله قصد داریم رفع پرتی فضا در طراحی پارتیشن اداری را شرح دهیم.

 

رفع پرتی فضا در طراحی پارتیشن اداری

در طراحی پارتیشن اداری می توان معابر را در هم ادغام کرده و پرتی فضا را به حداقل رساند ، لذا در برخی موارد میتوان از استفاده از درب پرهیز کرد. چرا که بسیاری از فضاهای اداری نیاز به درب نداشته و در طول مدت از آن هیچ استفاده ای نمی شود. در اینجا اهمیت بالای نیازسنجی دقیق در پروژه های دکوراسیون اداری نمایان می شود.

رفع پرتی فضا در طراحی پارتیشن اداری-1

مهم ترین هدف پارتیشن بندی در بخش های اداری هر سازمان، ایزوله کردن محیط از هر گونه آلودگی صوتی، دیداری و شنیداری است که موجب برهم زدن تمرکز پرسنل و کارمندان می شود. پارتیشن اداری پارتیشنی است که از امکانات بسیاری می تواند بهره مند شود، برای مثال قفسه و کمدهایی که می توان از آن برای نگهداری پرونده ها و اسناد استفاده کرد و کشوهایی که وسایل مورد نیاز در آن قرار خواهد گرفت. نصب و اجرای پارتیشن یک کار حرفه ای و تخصصی محسوب می شود که اگر لازم به پارتیشن با امکاناتی اضفی برای دسترسی راحتر به وسایل و اسناد را دارید باید از متخصص این حرفه مشاوره بخواهید. غالبا پارتیشن بندی اداری از استاندارها و اصولی خاصی پیروی می کند که تمامی آن ها می تواند رعایت نگردد، اما به کار بردن این اصول زیبایی و رسمیت بیشتری به بخش های اداری می دهد. امروزه پارتیشن ها در انواع و طرح های مختلفی با جنس وبافتی گوناگون وجود دارند که بهترین نمونه آن پارتیشنی است که هماهنگی بیشتری با دفتر کار شما و شرایط کاری شما داشته باشد. شما می توانید از بین تخته مخصوص نصب به دیوار و پارتیشن شیشه ای، با چارچوب و بدون چارچوب، با ارتفاع کامل و با ارتفاع نصفه یکی را انتخاب کنید. از نمونه پارتیشن های دوجداره می توان پارتیشن دوجداره سری بهبرد را نام برد.