تحولات ۱۰ماهه بازار ابزار و یراق آلات

بررسی تحولات ۱۰ماهه بازار ابزار و یراق آلات +جدول قیمت‌ها

ابزار و یراق (قفل، دستگیره، لولا) از آن دست کالاهایی است که تحت تاثیر وضعیت نابسامان ارز قیمت‌های متفاوتی را تجربه کرده اما ابزار و یراق (قفل، دستگیره، لولا) از آن دست کالاهایی است که تحت تاثیر وضعیت نابسامان ارز قیمت‌های متفاوتی را تجربه کرده اما در حال حاضر نرخ‌ها رو به کاهش است.

به گزارش خبرنگار اقتصادآنلاین، از جمله اقلام بسیار پر مصرفی که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد یراق آلات، قفل‌ و دستگیره است. با توجه به رکود بازار مسکن و نوسانات نرخ دلار، کالاهایی که مربوط به صنعت ساخت‌وساز است وضعیت نامناسبی را در بازار خود می‌بیند.

 

به گفته یکی از کارشناسان بازار یراق ، قفل و دستگیره، امروز شاهد وضعیت خوبی در این صنف نسبت به یک سال گذشته نیستیم. قیمت‌ها همچنین روند کاهشی به خود گرفته، به طور مثال: قیمت یک لولای معمولی هفته‌ گذشته 3100 اما امروز تا 2700 تومان هم فروخته می‌شود، به طوری که 10تا 15 درصد نسبت به هر کالایی افت قیمت داشته‌ایم.

 او همچنین تاکید کرد قیمت‌ها هرگز به یک سال پیش باز نخواهد گشت و در خوش بینانه‌ترین حالت تا حدودی می‌توان انتظار داشت، شاهد بازگشت قیمت‌ها به تابستان امسال باشیم که باز هم نسبت به سال گذشته گران است. او گفت کالاهای غیر ایرانی موجود در بازار مانند دستگیره‌های خارجی روند کاهش قیمت کند‌تری نسبت به اجناس تولید داخل به خود گرفته و علت آن هم واردات بسیار کم این کالاها است. کسانی که اقدام به وارد کردن دستگیره با دلار 12هزار تومانی کرده بودند اکنون هم سعی در حفظ نرخ آن دارند و حاضر به فروش آن با ارزش کم‌تر نیستند. در حال حاضر هم دستگیره‌های خارجی قیمتی حدود 115هزار تومان به بالا را دارند در حالی که برای همان دستگیره در یک سال قبل مبلغی نزدیک به 60 هزار تومان پرداخت می‌شد و این یعنی افزایش قیمتی نزدیک به 70درصد!

 

برای دیدن نوشته هایی که می خواهید، شروع به تایپ کنید.