انواع مبلمان اداری

انواع مبلمان اداری

امروزه با افزایش اطلاعات در مورد چگونگی استفاده از مبلمان های اداری مخصوصاً مبلمان ارگونومیک، بسیاری از مدیران و مسئولین شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف اقدام به خرید و طراحی مبلمان مناسب برای کارمندان و نیروهای کاری خود میکنند.

انواع مبلمان اداری به آن دسته از مبلمان هایی گفته می‌شود که بیشتر در فضاهای کاری کاربرد دارند. ویژگی‌هایی همچون مدرن و کلاسیک بودن این مبلمان ها چگونگی چیدمان مبلمان ارتفاع و جانمایی
مناسب مبلمان ها می‌توانند تأثیرات فراوان و قابل‌توجهی را در رفتار و راندمان کارکنان یک شرکت و یا یک‌ نهاد بسیار بزرگ داشته باشند

با توجه به کارکرد فضاهای اداری می‌توان از انواع مبلمان و صنایع مرتبط استفاده نمود. به‌عنوان‌ مثال برای اتاق مدیر می‌توان از میز مدیریت استفاده کرد و با توجه به ابعاد ساختمان و ساختار کلی اتاق، میز مناسب را طراحی نمود و یا برای اتاق کنفرانس از میز کنفرانس مناسب استفاده کرد.

در واقع دیزاین و طراحی فضاهای کاری و اداری از بخش‌ها و شکل‌های مختلفی تشکیل می‌شود. یکی از این اشکال که در افزایش راندمان کاری بسیار تأثیرگذار است، مبلمان اداری می‌باشد.از منظرهای مختلف می‌توان به طراحی انواع مبلمان در فضاهای اداری پرداخت.