مبلمان مخصوص دفتر خودتان را انتخاب کنید

194
0
12 اکتبر 2019
1

اینکه یک شرکت آی تی را به راه انداخته اید و یا به دنبال خرید مبلمان اداری برای یک شرکت حمل و نقل هستید ممکن است خیلی از انتخاب ها را تغییر دهد. اما پیش از این که فعالیت شرکت را در نظر بگیرید آشنایی با ویژگی های مبلمان اداری لازم است… :

چه مبلمان اداری برای دفتر شما متناسب است؟ این سوال می تواند به تعداد آفیس های جهان جواب متفاوتی داشته باشد. اما فارغ از اینکه شما چه سلیقه ای دارید، باید برای خرید مبلمان اداری معیارهای مشخصی را در نظر بگیرید و به اصول خاصی در انتخاب مبلمان اداری توجه کنید.

مبلمان مخصوص دفتر خودتان را انتخاب کنید

چرا که برخلاف مبلمان خانگی در خرید انتخاب مبلمان اداری فقط نظر شما مهم نیست و بهتر است به برایند کلی خواست و نیاز کارکنان و همینطور مراجعان توجه شود. در خرید مبلمان اداری بودجه، ارگونومی، سبک دکوراسیون شرکت، کاربرد، کیفیت مبلمان، دیزاین و فاکتورهای فرمی و ظاهری و همچنین راحتی خرید و حمل و نقل مهمترین فاکتورها هستند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

وقتی از اداری صحبت می کنیم منظورمان به طور کلی تمام اجزاء محیط داخلی یک دفتر کار است. این اجزاء قطعات اصلی مبلمان نظیر انواع میز، صندلی، مبل، فایلینگ و لایتنیگ را در برمی گیرد. مبلمان اداری همینطور می تواند شامل ملزومات اداری همچون زیرپایی، زیردستی، نگه دارنده ها، سطل زباله، اشیاء دکوراتیو اداری شود. در انتخاب و خرید هر کدام از این عناصر قاعدتا باید به فعالیت شرکت توجه کنید.

این که یک شرکت آی تی را به راه انداخته اید و یا به دنبال خرید مبلمان اداری برای یک شرکت حمل و نقل هستید ممکن است خیلی از انتخاب ها را تغییر دهد. اما پیش از این که فعالیت شرکت را در نظر بگیرید آشنایی با ویژگی های مبلمان اداری لازم است

ارگونومی:

ارگونومی واژه ایست که این روزها بسیار بیش از پیش آن را می شنویم، در آگهی های بازرگانی تلویزیونی، در برنامه های پزشکی، در محیط های کاری و خلاصه هر جایی که صحبت از رابطه انسان با محصولات و محیط اطرافش به ویژه در محیط کار است. ارگونومی دانشی است که به کمک آن محصولات و محیط طوری طراحی می شوند که بیشترین تطابق را با ویژگی های فیزیکی و روانی افراد داشته باشند و به سلامتی، افزایش راندمان و بهره وری کمک کند.

در خرید مبلمان به ویژه صندلی های اداری ارگونومی مهمترین فاکتور است. صندلی های ارگونومیک با داشتن انحنای مناسب تکیه گاه از ستون فقرات و کمر پشتیبانی می کنند همچنین با امکانات قابل تنظیم مثل تنظیم ارتفاع و نشیمن و دسته، شیب نشیمن و تکیه گاه و پشتی مش و انعطاف پذیر، راحتترین حالت را برای هر کابر با توجه به قد و قامت و وزن و نوع فعالیتش فراهم می کنند.

همچنین لوازم جانبی اداری مثل زیرپایی، زیردستی و پشتی طبی کمری می توانند در بهبود ارگونومی محیط کار موثر باشند و هنگام خرید مبلمان به این موارد باید توجه کنید.

سبک دکوراسیون و فعالیت شرکت:

برای خرید مبلمان سبک دکوراسیون محیط اداری عاملی تعیین کننده است. اینکه دکوراسیون شما دکوراسیون باز است یا بسته، در انتخاب میزها و سایر قطعات مبلمان تاثیر می گذارد. میزهای یک سره و قابل نصب به دیوار و میزهای کنفرانسی و پارتیشن ها برای فضای باز مناسبترند و میزهای تکی و دارای کشو و فضای نگه داری کافی برای محیط های کاری که اتاق های کارمندان جداگانه است مناسبترند.

همچنین مبلمان و صتدلی های ثابت بیشتر برای فضاهای بسته است و در سبک باز که تاکیر بر روی کار تیمی است از صندلی های چرخدار که به راحتی جابه شوند استفاده می شود.

دیزاین:

در مورد فرم و ظاهر مبلمان باید توجه کنید که این فرم با هویت برند و شرکت و همچنین با رنگ و دیگر اجزاء محیط متناسب باشد. انتخاب رنگ های مشکی، سفید و خنثی چون خاکستری و قهوه ای یک انتخاب همیشگی هستند. اما اگر یک شرکت نوآورانه و جوان و البته جیب پرپول دارید می توانید به رنگ و طرح های دیگر فکر کنید.

کیفیت مبلمان:

اگر از برندهای معتبر خرید کنید می توانید بابت کیفیت مطمئن باشید. تولید کنندگان داخلی مبلمان نام های سرشناس و معتبری هستند همچون جلیس، نیلپر، رادسیستم، رایانه صنعت، لیو و که با خرید از آن ها میتوانید ضمانت اصالت کالا نیز بهره ببرید.

راحتی خرید و حمل و نقل:

خرید اینترنتی مبلمان یکی از راه هایی است که پیش رو دارید. خرید اداری از سایت های معتبر نه تنها فرآیند خرید را آسان می کند که از بابت حمل و نقل و همچنین و کیفیت و اصالت کالای برندهای برجسته نیز به شما اطمینان خاطر می دهد.

یکی از ویژگی های مهم که باید در خرید اداری در نظر بگیرید داشتن استاندارد های لازم برای مبلمان اداری می باشد. همان طور که می دانید در کارهای اداری ساعات زیادی بر روی صندلی باید بشینید. همین موضوع باعث می شود تا کمر و یا گردن شما دچار آسیب های مختلف شود. به همین دلیل در هنگام خرید مبلمان باید دقت داشته باشید که استانداردهای لازم برای نشستن ساعت های طولانی بر روی مبلمان اداری را دارا باشند تا در پایان روز کاری، خستگی کمتری متوجه بدن شما شود.

از دیگر نکات مهم که در خرید مبلمان اداری باید آن را در نظر داشته باشید داشتن استحکام کافی و طول عمر مفید بالای مبلمان می باشد. تعداد افرادی که از این مبلمان در طول روز استفاده می کنند به دلیل جمعیت بالا بیشتر می باشد و همین موضوع سبب می شود تا ،این مبلمان بیشتر در معرض آسیب و فرسودگی قرار بگیرند. در هنگام خرید مبلمان سعی کنید از مبل هایی با پایه های فلزی و بدنه ای محکم در عین داشتن راحتی خریداری نمایید. خرید اینترنتی مبلمان از سایت های معتبر با داشتن ضمانت سلامت کالا برای شما خریدی راحت و دلنشین را به ارمغان می آورد.

مبلمان اداری و نکات خرید آن

یکی از ویژگی های مهم که باید در خرید مبلمان اداری در نظر بگیرید داشتن استاندارد های لازم برای مبلمان اداری می باشد. همان طور که می دانید در کارهای اداری ساعات زیادی بر روی صندلی باید بشینید. همین موضوع باعث می شود تا کمر و یا گردن شما دچار آسیب های مختلف شود. به همین دلیل در هنگام خرید مبلمان باید دقت داشته باشید که استانداردهای لازم برای نشستن ساعت های طولانی بر روی مبلمان را دارا باشند تا در پایان روز کاری، خستگی کمتری متوجه بدن شما شود.

از دیگر نکات مهم که در خرید مبلمان باید آن را در نظر داشته باشید داشتن استحکام کافی و طول عمر مفید بالای مبلمان اداری می باشد. تعداد افرادی که از ای در طول روز استفاده می کنند به دلیل جمعیت بالا بیشتر می باشد و همین موضوع سبب می شود تا این مبلمان یشتر در معرض آسیب و فرسودگی قرار بگیرند.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*